Startujemy, czyli głos położnej nabiera dodatkowej mocy!

Cieszymy się, jak dzieci! Bo po trzech miesiącach intensywnej, zespołowej pracy projekt Znana Położna posiada swoją stronę internetową. Po co to wszystko? Po co Znana Położna? Żeby było dobrze słychać położną w Polsce.

Najlepszym dowodem trudnej sytuacji zawodu położnej w Polsce jest fakt, że kiedy położna chce grzecznie, ale szczerze komentować swoją pracę, relacje z lekarzami, czy dyrekcją szpitala – to woli pozostać anonimowa. Przewrotna nazwa projektu - Znana Położna - może wzbudzać najróżniejsze skojarzenia, ale chcemy żeby to były mądre i ciepłe skojarzenia.

 

Chcielibyśmy każdego dnia dodawać nowe, potrzebne treści, ale prawdopodobnie nie uda nam się publikować częściej, niż co dwa lub co trzy dni. Jednak zaglądajcie na Znana-Polozna.pl lub też – współtwórzcie wraz z nami Znana-Polozna.pl. Wtedy nowe artykuły będą publikowane codziennie!  Przesyłajcie też ważne dla środowiska informacje, będziemy je natychmiast umieszczać na serwisie.

 

Dostępne w tej chwili na stronie teksty podzieliśmy na razie na trzy sekcje:

 

Artykuły, czyli zbiór tego, co położne piszą i tego, kim położne są teraz lub były w historii cywilizacji. Później zobaczymy, jakie treści dominują i będziemy się starali porządnie wszystko tutaj w przyszłości układać i udostępniać.

 

Poznaj Położne jest z kolei prezentacją postaci historycznych i najciekawszych projektów położnych dostępnych online

 

Aktualności będziemy starali się uzupełniać ważnymi, bieżącymi informacjami.

 

Dodatkowa sekcja serwisu o nazwie Pomocne Linki to zbiór stron internetowych i aktów prawnych, które mogą się okazać przydatne położnej lub też zainteresować kogoś, kto chce więcej się dowiedzieć o położnych i ich inicjatywach – przede wszystkim o działaniach online – bo te najłatwiej promować w internecie. Jeśli uważacie, ze jakieś linki powinny się znaleźć w tej sekcji, to dajcie nam znać. O nas przeczytacie w sekcji O nas.

 

Drogie Siostry! Jeśli gdzieś zauważycie jakąś wpadkę, która nie powinna mieć miejsca, to nie kopcie nas, proszę, ale dajcie znać, co kuleje na stronie Znana-Polozna.pl – w funkcjonowaniu lub w merytoryce.

 

Nie chcemy być niczyją konkurencją – na odwrót, jeśli robisz coś ciekawego online, to Znana Położna jest dodatkowym kanałem komunikacji. To miejsce dla aktywnych położnych i promocji ich niezwykłych projektów. Będziemy tubą dla głosu położnej w Polsce.

 

 

2015-08-26