Czy jest możliwy udany i satysfakcjonujący seks po porodzie?

Bardzo często po porodzie zdarza się, że kobiecy erotyczny temperament zostaje zagłuszony, a wręcz stłumiony przez szereg różnorodnych czynników. Nowa rola matki, zmęczenie, hormony, a nawet bolesne stosunki sprawiają, że zupełnie zapominamy o seksie i intymnych doznaniach. Tymczasem jakość współżycia seksualnego jest niezwykle istotna dla każdej z kobiet, ponieważ nie tylko wpływa na sferę intymną ale również inne obszary życia.

Intymne problemy kobiet

Kobieta powinna z życia seksualnego czerpać zadowolenie, radość, satysfakcję i energię, nawet w trudnym okresie poporodowym. Dzięki temu jest pozytywnie nastawiona do życia, optymistycznie patrzy na świat i innych ludzi, ma więcej wiary w siebie. Dlatego z intymnych relacji powinnaś czerpać jak najwięcej!

Niestety, znaczna ilość kobiet ma poważne problemy w kontaktach seksualnych ze swoim partnerem, a najbardziej odczuwalne są one po porodzie.

 

W tym czasie spada poziom estrogenów, a  tym samym zmniejsza się ilość śluzu w pochwie, co sprawia, że stosunki seksualne mogą być bolesne. Kobieta przeżywa niesatysfakcjonujące, bolesne zbliżenie. Stara się więc unikać relacji seksualnych z partnerem. W mogących sprawiać trudność, poporodowych zbliżeniach z pomocą przychodzą kobiecie lubrykanty. Żebyś mogła wybrać ten idealny dla siebie, zastanówmy się nad ich pozytywnym, jak i negatywnym oddziaływaniem.

Lubrykant na bazie wody czy gliceryny?

Jeszcze do niedawna dyskusje o żelach nawilżających traktowane były jako temat tabu, kobiety nie tylko nie stosowały ich - ale również o nich nie rozmawiały. Warto tymczasem, żeby dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, które można zestawić z badaniami naukowymi i wiedzą na temat reakcji kobiecej pochwy na różne substancje.

 

Lubrykanty są produktami higieny intymnej, które nawilżają pochwę. Dzięki temu stosunki płciowe stają się łatwiejsze. Jeśli borykasz się z problemem suchej pochwy, lubrykanty mogą być pomocne, ponieważ nawilżają ją i ułatwiają tarcie.

 

Jednakże aby lubrykanty były skuteczne, musimy dobrać je idealnie do swoich potrzeb. Niestety, czasami mogą okazać się szkodliwe. Przede wszystkim mogą uczulać skórę wrażliwą.

 

Warto więc wiedzieć, że lubrykanty ze względu na skład podzielić można na dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich są substancje nawilżające na bazie wody, drugą na bazie gliceryny.

 

Lubrykanty powstałe na bazie wody są delikatne i nie podrażniają pochwy, a także nie szkodzą jej bakteryjnemu środowisku. Są delikatne, więc również ich działanie jest niezwykle subtelne. Nie zawsze w opinii specjalistów mogą pełnić swoje zadanie nawilżania pochwy.

 

Z kolei lubrykanty dodatkowo wyróżniające się 'efektami specjalnymi' - co sprawia, że mogą zarówno chłodzić czy też rozgrzewać - cechują się oleistością. Dzieje się tak dlatego, że w ich składzie znajduje się gliceryna. To preparaty bardzo często wybierane przez kobiety, jednakże wbrew pozorom nie są one idealnym rozwiązaniem dla kobiecego organizmu.

 

Lubrykanty glicerynowe trudniej wypłukują się z miejsc intymnych, a kiedy długo pozostaje na wargach sromowych, to tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii. Lubrykanty na bazie gliceryny mogą też działać wtórnie wysuszająco, zaś ich działanie nawilżające jest krótkofalowe. Zamiast więc rozwiązać problem, mogą go pogłębić.

Alternatywa dla tradycyjnych lubrykantów

Seks to jedna z największych życiowych przyjemności, dlaczego więc miałabyś z niej rezygnować? Po co negatywnie oddziaływać na organizm stosując lubrykanty glicerynowe? Na rynku farmaceutycznym możesz odkryć również specyfiki będące specjalistycznym i skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet borykających się z problemem obniżonego libido.

 

Polecane są przez producentów jako dedykowane dla kobiet, które pragną cieszyć się seksem bez ograniczeń, także po porodzie. To innowacyjne żele, który służą zarówno do pielęgnacji, jak i nawilżenia miejsc intymnych, a jednocześnie wzmacniają doznania seksualne.

Jak zwiększyć swoje doznania seksualne?

Zapewne wiele kobiet marzy o tym, aby seks był przyjemnością i dostarczał ogromnej ilości wrażeń. Dziś nawet kobiety, które cierpią na suchość pochwy mogą cieszyć się z seksu zawsze, kiedy mają na to ochotę.

 

Taką możliwość zapewnia im stosowanie odpowiednich, markowych lubrykantów. Lubrykanty to coraz częściej zmysłowe i delikatne afrodyzjaki. Pobudzają kobiece zmysły, działają relaksująco a jednocześnie pobudzająco. Strefy intymne stają się o wiele bardziej wrażliwe na dotyk. Zbliżenie staje się więc bardziej satysfakcjonujące.

 

2016-12-11